Tele Klocki General Wysokie ciśnienie rozkurczowe – przyczyny

Wysokie ciśnienie rozkurczowe – przyczyny

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą bardzo trudną i może doprowadzić do bardzo dużych zaburzeń chorobowych. Tak więc należy tego nie lekceważyć, ale jak najszybciej się zbadać i przekonać się czy nie jesteś zagrożony.
Wysokie nadciśnienie rozkurczowe – objawy i przyczyny
Musimy podkreślić, że nadciśnienie tętnicze w wielu przypadkach będzie przebiegało wręcz bezobjawowo. Co prawda czasami mogą występować bóle głowy, niemniej jednak jest to często sygnał bagatelizowany. Reszta objawów przeważnie pojawia się dopiero wtedy, kiedy dotykane są narządy. W wielu przypadkach dochodzi do przerostu lewej komory serca oraz zaczyna rozwijać się miażdżyca. Szczególnie te czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia udaru lub zawału serca. Występują różne odmiany nadciśnienia, takie jak nadciśnienie spowodowane guzem nadnerczy.
Głównymi czynnikami, które znacznie wpływają na występowanie nadciśnienia tętniczego to oczywiście te związane z naszym stylem życia. Najczęściej wysokie ciśnienie wywoływane jest przez otyłość i brak aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia jest fakt palenia papierosów, jak i również nadużywanie alkoholu.
Dużą role odgrywa także genetyka. Jeśli ktoś z Twojej rodziny choruje na nadciśnienie tętnicze, to prawdopodobnie jesteś w grupie ryzyka i warto byłoby nie tylko o siebie dbać, ale również regularnie badać i nie lekceważyć żadnych niepokojących objawów, ponieważ nic nigdy nie dzieje się bez przyczyny.
Diagnozowanie i dalsze postępowanie
Jeśli zauważysz u siebie jakieś symptomy, które wskazywałyby na jakieś zmiany chorobowe, to jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Żeby precyzyjnie określić, czy u Ciebie również występuje nadciśnienie tętnicze, będziesz musiał przez pewien okres czasu dokonywać u siebie pomiarów ciśnienia. Wszystkie wskazania skrzętnie notuj i pokaż lekarzowi, ponieważ da mu to szansę postawienia jak najbardziej trafnej diagnozy.
Oczywiście prócz pomiarów zleci na pewno jeszcze kilka badań, które pozwolą ocenić, czy na pewno nie ma żadnych zmian narządowych, ponieważ jak zapewne wiesz, nadciśnienie tętnicze może być przyczyną przerostu mięśnia sercowego. Są to już więc bardzo poważne sprawy, których nie powinieneś lekceważyć.
Oczywiście zanim zostanie postawiona diagnoza należy również wykluczyć inne przyczyny Twojego stanu zdrowia, bowiem nie zawsze złe samopoczucie może być objawem nadciśnienia tętniczego. Warto mieć to więc na swojej uwadze i poddać się wszystkim zleconym badaniom. Nie warto się również leczyć na własną rękę, bez żadnych konsultacji z lekarzem, ponieważ to może nam wyjść tylko i wyłącznie na złe.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz