Tele Klocki General Miażdżyca

Miażdżyca

Miażdżyca (inaczej arterioskleroza), to bardzo podstępna i groźna choroba, która rozwija się w organizmie nie dając początkowo żadnych podejrzanych objawów. Człowiek szybciej się męczy, ma kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją, może odczuwać bóle nóg – jednak te objawy przypisywane są zwykle codziennemu zmęczeniu. Znacznie późniejsze symptomy, będące wynikiem zaawansowanego stadium choroby, pojawiają się zwykle bardzo późno. Tymczasem nieleczona miażdżyca może skończyć się zawałem, udarem mózgu lub koniecznością amputacji kończyny.
Obrazowo rzecz ujmując, tłuszczowe cząsteczki cholesterolu (zwłaszcza frakcja LDL o niskiej gęstości) osadzają się na wewnętrznych ściankach naczyń krwionośnych (głównie okolic serca, szyi i nóg) powodując stopniowe zwężanie światła tych naczyń i coraz bardziej utrudniając przepływ krwi. Aby dostarczyć prawidłową ilość natlenionej krwi do tkanek, musi ona płynąć przez zwężone naczynia szybciej, a serce musi wydajniej pracować (wzrasta ciśnienie). Przeciążone serce rozrasta się, aby podołać zwiększonemu wysiłkowi lecz wówczas potrzebuje więcej krwi, której nie mogą dostarczyć zmienione chorobowo żyły wieńcowe. Dochodzi do niedokrwienia serca i pojawiają się pierwsze poważne symptomy choroby wieńcowej – bóle w klatce piersiowej (tzw. dusznica bolesna), duszności, zadyszka po najmniejszym nawet wysiłku, osłabienie. Jeśli złogi cholesterolowe osadzają się głównie na naczyniach szyjnych, wówczas charakterystyczne są problemy z koncentracją i zapamiętywaniem, problemy ze wzrokiem. W przypadku pojawienia się złogów cholesterolowych w nogach, zaczyna dokuczać brak krążenia i uczucie zimna w palcach a nawet całych łydkach oraz charakterystyczne bóle łydek nawet po krótkim spacerze.
Jeśli dostarcza się organizmowi bardzo dużo pożywienia obfitującego w tłuszcze i cukry, to proces ten zaczyna się na wczesnym etapie życia i stopniowo się pogłębia, ponieważ organizm nie nadąża z usuwaniem nadmiaru cholesterolu. Nagromadzone złogi twardnieją powodując podatność naczyń krwionośnych na uszkodzenia oraz znaczne zmniejszenie ich elastyczności (naczynia wapnieją). Szczególnie groźne są pęknięcia w ścianach naczyń pojawiające się pod wpływem zwiększonego ciśnienia krwi. Powodują one powstawanie w tych miejscach skrzepów, które nie zawsze mogą się wchłonąć. Niektóre skrzepy mogą się oderwać i wędrując krwioobiegiem docierają do najważniejszych organów. Tam powodują zator, w wyniku którego następuje zawał serca bądź udar mózgu. Jeśli skrzep spowoduje pęknięcie któregoś z kluczowych naczyń mamy do czynienia z wylewem.
Miażdżyca jest chorobą ogólnoustrojową, rozwijającą się latami bezobjawowo, ale prowadzącą do nieodwracalnych zmian zagrażających życiu. Dlatego – jak przy większości problemów naczyniowo-krążeniowych, najważniejsza jest tu profilaktyka oraz szybkie podjęcie wszelkich działań prozdrowotnych już na etapie oszacowania ryzyka wystąpienia choroby. Czynnikami podwyższającymi ryzyko pojawienia się zmian miażdżycowych są:
czynniki genetyczne – determinujące takie cechy jak budowa naczyń krwionośnych, podatność na rozwój choroby, a nawet skłonność do prowadzenia określonego stylu życia;
wiek – nadal znakomita większość przypadków miażdżycy jest wykrywana u osób starszych, choć może to być związane z brakiem diagnostyki młodszych osób;
ogólna wydolność organizmu oraz kondycja wynikająca z aktywności fizycznej lub jej braku;
nadwaga, otyłość;
choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie, zaburzenia czynności tarczycy i pozostałych gruczołów dokrewnych;
stwierdzony podwyższony poziom cholesterolu i LDL-cholesterolu;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
palenie tytoniu.
Na niektóre czynniki człowiek nie ma dużego wpływu lub nie może ich zmienić od razu. Są jednak możliwości działań, które można i należy podejmować niezwłocznie. Do nich należy zmiana nawyków żywieniowych i zbilansowanie diety w taki sposób, aby – niezależnie od możliwości finansowych, czasowych i organizacyjnych – organizm otrzymywał wszystkie składniki, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Ma to szczególnie duże znaczenie przy obecnym szaleńczym tempie życia i wszechobecnym stresie, których w zasadzie nie da się wyeliminować, ale które można rozsądnie bilansować poprzez wspomaganie organizmu. Z pomocą przychodzi tutaj suplementacja złożonymi preparatami ziołowymi, wśród których zdecydowanie na czoło wysuwa się Alveo. Będąc mieszanką aż 26 ziół, ma moc wspomagania organizmu na wielu poziomach funkcjonowania. Jego podstawową zaletą jest naturalne pochodzenie składników oraz doskonale dobrany skład ekstraktów, które harmonizują działanie organów wewnętrznych i wspomagają je w usuwaniu wszelkich szkodliwych substancji zalegających w organizmie. Dzięki temu mogą go stosować profilaktycznie osoby zdrowe w każdym wieku, ale jest też polecany dla osób ze zdiagnozowanymi jednostkami chorobowymi, bowiem bezpiecznie wspomaga organizm w walce z chorobą, minimalizując jednocześnie skutki uboczne działania leków.
W przypadku zdiagnozowanych problemów układu naczyniowego – w tym zwłaszcza przy podejrzeniu miażdżycy lub przy stwierdzonej hiperlipidemii, Alveo sprawdza się w roli regulatora poziomu lipidów oraz wspomaga wątrobę w usuwaniu toksyn, dzięki czemu może ona wydajniej sterować gospodarką tłuszczową i hormonalną. Trzeba wiedzieć, że w chwili obecnej nie ma leków, które całkowicie zlikwidowałyby miażdżycę. Popularne obecnie leki z grupy statyn dość skutecznie zmniejszają grubość blaszki miażdżycowej, jednak choroba ta ma tendencje do ciągłego nawracania. Raz stwierdzona, musi być leczona przez całe życie, a obecnie przypadki miażdżycy są diagnozowane już u nastolatków i młodszych dzieci. Ma to niewątpliwie związek z coraz mniej aktywnym stylem życia i dietą opartą na wysoko przetworzonych produktach, obfitujących w tłuszcze i cukry. Jednak część świata medycznego zaczyna zwracać się w kierunku teorii, że miażdżyca jest niejako biologicznie wpisana w proces starzenia się organizmu i jedyne co można – i należy robić – to starać się spowalniać proces niszczenia naczyń krwionośnych i minimalizować skutki tego procesu w organizmie. Niewątpliwie preparat Alveo – działając tonizująco i rewitalizująco wpływa na utrzymywanie całego organizmu w dobrym stanie i zapobiega namnażaniu się problemów zdrowotnych. Dodatkowo minimalizuje skutki przyjmowania leków przeciwmiażdżycowych, których działanie wpływa niszcząco m.in. na układ mięśniowy, powodując bóle mięśniowe, a nawet przyczyniając się do znacznych uszkodzeń mięśni.
Żeby uniknąć ostateczności, jaką jest konieczność stałego przyjmowania leków spowalniających rozwój miażdżycy, należy w pierwszej kolejności samodzielnie zadbać o dobrą kondycję organizmu. Absolutnym priorytetem są więc tutaj: zdrowa dieta (bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz owoce i warzywa – szczególnie te zawierające dużo błonnika), systematyczna aktywność fizyczna oraz suplementacja wspomagająca organizm i niwelująca negatywne skutki stresu i zmęczenia. Ponadto nie wolno bagatelizować nawet najmniejszych objawów, mogących świadczyć o tym, że proces miażdżycowy już się rozpoczął.

Tagi:

Dodaj komentarz